Elfogadta a megyegyűlés a 2010-es költségvetési koncepciót. Az anyagból megtudhattuk: az önkormányzatokat hosszú évek óta egyre erőteljesebben érintik a központi elvonások, és jövőre ez minden eddiginél súlyosabb lesz. Ráadásul a 2010-es költségvetési törvény az átlagosnál sokkal jobban sújtja a megyei önkormányzatokat. Egyre egyértelműbbé válik a kormányzatnak az a törekvése, hogy a megyei önkormányzatokat anyagilag ellehetetlenítse és tönkretegye. Bányai Gábor, a megyei közgyűlés elnöke a napirend tárgyalásakor elmondta, hogy 3,5 év alatt 4,5 milliárd forintot vontak el a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzattól. Jövőre újabb 1,6 milliárd forinttal kapnak kevesebbet.
Bányai GáborA kormányzat anyagilag tönkreteszi a megyei önkormányzatokat. Az anyagban szerepelt, hogy ha a hiányt létszámcsökkentésből akarnák kompenzálni, akkor
az mintegy nyolcszáz dolgozó elbocsátását jelentené, ami az intézmények működésképtelen-ségéhez vezetne. Az ellenzékkel folytatott vitában az elnök azt mondta: a több száz dolgozó elbocsátása nem fenyegetés, viszont tény lehetne, ha nem gazdálkodtak volna jól. A megye
azon van, hogy megmentse a munkahelyeket és lényegében a kötvénykibocsátásnak köszönhető, hogy jövőre nem omlik öszsze a költségvetésük. Így, akik akkor ellenezték a kötvények kibocsátását, ma már láthatják, hogy e nélkül jövőre esély sem lenne a túlélésre. Azt is egyértelművé tette, hogy a kultúrát, a rendezvényeket, a múzeumok működését továbbra is támogatni akarják.
PN
Szólj hozzá a fórumon!
Küldjön képeslapot ismerősének!
Bács-Kiskun megye Online